Vraag en Antwoord

Mag ik een SurfCarry achter de fiets vervoeren volgens de Nederlandse wet?

Ja, al onze SurfCarry aanhangwagens voldoen aan de door het ministerie van Verkeer en Waterstaat opgesteld besluit van 16 juni 1994, houdende uitvoering van de Wegenverkeerswet voor vervoer achter de fiets.

Hier de belangrijkste regels op een rijtje:

Aanhangwagens achter fietsen mogen niet breder zijn dan 1,00 m
Aanhangwagens achter fietsen moeten zijn voorzien van: een niet-driehoekige rode retroreflector aan de achterzijde van het voertuig; deze moet zijn aangebracht uiterst links aan de achterzijde van het voertuig, op een hoogte van niet minder dan 0,35 m en niet meer dan 0,90 m boven het wegdek.

 

Mag ik een aanhangwagentje achter mijn bromfiets hebben?

Dat is toegestaan, onder bepaalde voorwaarden.
De van toepassing zijn de artikelen uit het voertuigreglement:
Artikel 5.18.26
1. Bromfietsen op twee wielen mogen met inbegrip van de lading niet breder zijn dan 1,00 m.
2. Bromfietsen op meer dan twee wielen mogen met inbegrip van de lading niet breder zijn dan 2,00 m.Voor de aanhangwagens geldt artikel 5.18.27 uit het voertuigreglement.
Aanhangwagens achter bromfietsen moeten in aangekoppelde toestand voldoen aan de volgende eisen:
a. de breedte van het voertuig mag met inbegrip van de lading niet meer bedragen dan 1,00 m;
b. de hoogte van het voertuig mag met inbegrip van de lading niet meer bedragen dan 1,00 m;
c. de totale massa van het voertuig mag niet meer bedragen dan de helft van de ledige massa van de trekkende bromfiets;
d. de afstand van de achteras van de trekkende bromfiets tot de achterzijde van de aanhangwagen met inbegrip van de lading mag niet meer bedragen dan 2,00 m.Wat het kenteken betreft: op een aanhangertje achter een bromfiets (of brommobiel) moet een witte kentekenplaat met hetzelfde nummer als het trekkende voertuig.bron: http://www.verkeerenwaterstaat.nl/onderwerpen/vervoermiddelen/030_bromfiets/vraag_en_antwoord/index.aspx#v16Let op, dit wilt zeggen dat de SurfCarry, bij eventueel gebruik achter de brommer, nog door de koper zelf geschikt gemaakt moet worden voor gebruik op de openbare weg.

 

Past de koppeling op elke fiets?

De koppeling die we gebruiken (en los aanbieden) is een standaard kogel koppeling. Het fiets gedeelte ervan wordt bevestigd aan de bevestiging van de zadelpen. Hij zal op 90% van de fietsen passen, in sommige gevallen zal er misschien een langere bout moeten worden gebruikt. Alleen als de bagage drager hoger is dan de zadelepen bevestiging zal er een andere oplossing gezocht moeten worden (ring op de zaledpen b.v.).

 

Kan ik het karretje ook afhalen, komen bezichtigen of uitproberen?
Geen probleem

De karretjes zijn te bezichtigen en af te halen in onze werkplaats. Neem wel eerst even contact op, we zijn er niet altijd. De woensdag of zaterdag komt ons het beste uit.

omhoog
Shop is in view mode
Bekijk de volledige versie van de site
Powered by Mijndomein